Üyelik Girişi
Videolar
27 ARALIK ATATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİNİN 97. YILDÖNÜMÜ
"27 Aralık sabahından itibaren, Ankara hareketlendi, kalabalıklaştı, belki de yakın tarihinde hiç bu kadar kalabalık insanı bir arada görmemişti. Seğmenler önde halk arkada, ilk defa görecekleri kurtarıcılarını, paşalarını görmek için merak için yürüyorlardı. 27 Aralık 1919 öğleden sonra beklenen an gelmişti. Dikmen sırtlarında, Mustafa Kemal ve arkadaşları göründüler. 

Otomobillerinden aşağıya inerek, önde Mustafa Kemal ATATÜRK arkada arkadaşları kendilerini karşılamaya gelen Ankaralılara doğru yürümeye başladılar.
Ankaralılar, ‘Mustafa Kemal Paşa, ölürüz de dönmeyiz senin yolundan!’ diye bağırıyor, havaya silah atıyorlardı. Mustafa Kemal ATATÜRK halkın bu coşkusundan ve kendisine gösterilen sevgiden çok memnun oldu." 

Gazi Mustafa Kemal  ATATÜRK'ün Ankara'ya geldiği 27 Aralık 1919 tarihi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir milattır.Ankara, milli mücadelenin sevk ve idare merkezi olarak, milletimizin kaderinin şekillenmesinde tarihi bir misyon yüklenmiştir.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberinde Ankara'ya gelen Heyet-i Temsiliye üyeleri ile İstiklal Savaşı'mızın kahramanlarını rahmetle anıyorum. Vatan sizlere minnettardır.
                                                                                  Uğur ABCA
  
431 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret59061