Üyelik Girişi
Videolar
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
"Efendiler,.. muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki, sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asliyi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin"

"Benim şan ve şerefimden bahsetmek de hatadır. İyi dinleyiniz öğüdüm budur ki, içinizden herhangi bir adam çıkar, şan, şeref davası güder ve benzersiz olmak isterse, başınızın belasıdır... Mensup olduğum Türk milletinin şan ve şerefi varsa, benim de bir ferdi olmak sıfatıyla şanım ve şerefim vardır, asla başka değilim."

"Bazı kimseler çağdaş olmayı kafir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zamanıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı islamların kafirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır."

"İnsan topluluğu kadın ve erkek denen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin."

"Bu millet bağımsızlıktan yoksun yaşamamıştır,yaşayamaz ve yaşamayacaktır."

"Benim Türk Milletine, Türk Cumhuriyetine ve Türklüğün İstikbaline ait görevlerim bitmemiştir. Sizler, onları tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz."

                               MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kadınların her türlü sömürüye, şiddete ve ezme/ezilme ilişkisine karşı yürüttüğü mücadelenin;  

Barış, adalet ve eşitlik olmadan özgürlük de olmayacağını biliyor, bu nedenle  herkes için eşitlik, adalet, barış ve özgürlük istiyor;

Kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum.

                                                                                             UĞUR ABCA
  
25 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret103083