Üyelik Girişi
Videolar
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Ulusal bağımsızlığa kavuştuğumuz '23 Nisan 1920' tarihinde açılan TBMM’nin kuruluşunun 104. yıl dönümünü ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu mutlu günü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. 

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Meclisimizin açıldığı bu anlamlı gün, bağımsızlığa ulaşma yolunda milletimizin kendi azim ve kararlılığına inanarak başlattığı var olma mücadelesinin en önemli adımıdır. Dünya'da çocuklara armağan edilen tek bayram olma niteliğini taşıyan 23 Nisan günü, kurulan meclisle yapılandırılan demokrasinin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inanan ATATÜRK Türk Milletinin aydınlık geleceği olarak gördüğü çocukları; sağlıklı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri için büyük çaba sarf etmiştir. Bu nedenle bu kutlu günü yarınlarımızın teminatı olan çocuklara armağan etmiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bugüne kadar Kurtuluş Savaşı'nda bile kapanmayan Gazi meclis çatısı altında milletimize emeği geçen tüm meclis üyelerini en derin saygılarımla ve rahmetle anıyor, bu bayramın tüm Dünya çocuklarının barış, refah ve huzur içerisinde yaşamasına vesile olması dileğiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

                                                        Uğur ABCA
  
15 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret103083